C388 Manusi de protectie impregnate NITRILE FOAM GRIP 376R. Mănușă tricotată din fibre sintetice, impregnată ¾ cu nitril si un strat suplimentar de spumă nitril în palmă și pe degete, manșetă elastică. Protecție la uleiuri, hidrocarburi, grăsimi; protecție foarte bună la abraziune în mediu umed și uleios.
Manusi de protectie impregnate NITRILE FOAM GRIP 376R. Categoria II. EN 388 4-1-2-1
DESCRIERE
>MATERIAL din nailon/poliester impregnate 3/4; Poliester/tricot de bumbac; Acoperire cu spumă nitrilica pe nitril
>LUNGIME în funcţie de mărime, mm 220-260
>CULOARE SUPORT/STRAT gri inchis/gri/albastru/negru
>MĂRIMI: S/6, M/7, L/8, XL/9, XXL/10
AMBALARE 10 Perechi/pachet; 120 Perechi/bax
Pret pentru 1 pereche
RECOMANDAT PTR.URMĂTOARELE RISCURI – frig – uleiuri – abraziune
RECOMANDAT PENTRU DOMENIILE – industrie mecanică – construcții/ vopsire – industria petrochimică
Greutate | 0.09 kg |
---|---|
Marimi disponibile | S, M, L, XL, XXL |
Brand | SHOWA |
Departament Corporate si Licitatii:
Pentru Cereri de Oferta, Licitatii sau Achizitii Publice prin SEAP/SICAP puteti trimite cererile pe E-mail: licitatii@maboinvest.ro sau FAX: 0332.102.352
Info: Contactați departamentul numai pentru cereri speciale. Pentru orice alte cereri folosiți contactul de la departament vanzari.
Specificatiile tehnice si imaginile prezentate au caracter informativ si pot contine erori sau inadvertente. Specificatiile tehnice si pretul produselor pot fi modificate de producator fara preaviz sau pot contine erori de operare si nu constituie obligativitate contractuala. Va multumim pentru intelegere si va stam la dispozitie pentru eventuale clarificari.
C497 Manusi protectie chimica AlphaTec 58-270, cat. III conform EN 374 si EN 388. Manusa impermeabila la lichide. Lungime 300 mm, cu invelis subtire din nitril, perete dublu si captuseala de nailon fara cusatura ofera utilizatorilor o excelenta tactilitate si flexibilitate.
C825 Manusi protectie chimica ULTRANITRIL 472 din nitril, clorinata pentru protectie chimica usoara si manipularea tuturor tipurilor de alimente.
*Pret per pereche; Comanda minima 10 perechi (pachet)
C287 Manusi de protectie pentru temperaturi scazute POWER HPT ICE cat. II conform EN 388 si EN 511. Imersata printr-o tehnologie HPT pentru a crea un strat durabil, flexibil, cu aderenta sporita atat in conditii uscate cat si in conditii umede; Risc mecanic: 3232; protectie frig: 02x.
A1074 Manusi THUNDER MAGNETIC din piele de capra, magnet pe spate; elemente reflectorizante, insertii de spuma in palma, dosul din material textil, manșeta reglabila cu velcro;
Norme: EN 420:2003+A1:2009 ; EN 388:2016
C302 Manusi latex SUPERFOOD 175. Manusa din latex, fără suport, lungime 31 cm, grosime 0.40 mm. Palma cu textura în relief pentru bună aderenta. Potrivita pentru industria alimentara, manipulare piese mici uleioase și activitati de curatenie.
C562 Manusa de protectie impotriva temperaturilor scazute Ice Grip 691, pana la -50°C (scurta durata). Cat.II conform EN 388 şi EN 511. Multiple straturi pentru protectie mecanica, membrana Thinsulate, manseta tricotata.
C040 Manusi de protectie impotriva caldurii 1057 TERMIC. Manusi antitermice din tesatura speciala impregnate cu cauciuc nitrilic, cat. III, lungime 35 cm, cu interior de poliester netesut, pe palma si pe dosul palmei.
C441 Manusi de protectie total impregnate cu nitril SHOWA 477 ; Manușa tricotata din poliester și nailon, impregnata cu nitril + strat suplimentar spuma nitrilica in palma, manșeta elastica
Manusi nitril nepudrate CLASSIC BLUE. Manusi de examinare din nitil, nepudrate, lungime: 240mm, grosime palma: 0.10 mm, culoare albastru. Ambalare: 100 buc/cutie.
C270 BROW Mănuşă din piele box bovină moale, spate din bumbac, manşetă cauciucată, palma dintr-o singură bucată. Mănuşă de protecţie cat. II conform EN 388
C267 Manusa de protectie imblanita HUSKY. Manusa box bovina, spate si manseta din bumbac. Captuseala sintetica care asigura o protectie minima la temperaturi scazute, cat. II conform EN 388.
C915 Manusi protectie chimica ULTRANITRIL 485. Manusi protectie chimica din nitril, dexteritate excelenta, aderenta buna pe obiectele alunecoase datorita finisajului in relief.
*Comanda minima 12 perechi (pachet)
CADOURI !!! La fiecare comanda online de minim 200 Lei, plasata in perioada 18 ianuarie-18 februarie primiti un cadou (acesta se regaseste pe factura si in colet).
Recenzii
Nu există încă recenzii.